Yenice, Çanakkale – Oğlak çevirme ve tandır

Bahar ayları ve Haziran ayı oğlak mevsimidir. Aile ortamında ve Kazdağı’nın eteklerinde oğlak yiyebileceğiniz çok hoş bir mekanı tanıtacağım size. Yeniceli Muharrem Usta ilçenin çıkışındaki ve yemyeşil ağaçların gölgesinde çok güzel bir mekan yapmış. Ailesi ile beraber işletiyor burayı.

Burada oğlağın iki çeşidi de var. İsterseniz oğlak çevirme, isterseniz oğlak kapama. İkisi de nefis. Yemeğinizi ister bahçede, ister çok şirin dubleks dağevinde yiyebilirsiniz. Buranın çok güzel başka bir tarafı da; salatanız ve masanızdaki soğan-sarımsağınız tamamen organik olan mekanın bahçesinden geliyor. İsterseniz bunları bahçeden kendiniz de toplayabilirsiniz. Unutmadan, bahçede bol miktarda da meyve ağacı var. Dalından koparıp yiyebilirsiniz.

 

Muharrem Ustanın lokantasını bulmak çok kolay. Yenice’nin Namazgah yolu çıkışında hemen sağda. Bahçenin içinde şirin dağ evini görünce hemen anlarsınız zaten. Oğlak yemeyenler için her çeşit ızgara da mevcut.

Tags: ,

5 Responses to “Yenice, Çanakkale – Oğlak çevirme ve tandır”

 1. recep özkaya dedi ki:

  slm usta vallahi ellerinize saglik insan resmini görünce bile acikiyor öylede özledimki oglak cevirmesini ama izine geldigimde size mutlaka ugrayacagim benim cok cobancilik yaptigim yerde sizin mekaniniz uc cesmeler yolunda ben oralari iyi bilirim ah memlekitim burnumda tütüyor vallahi herkeze afiyet seker olsun herkezede almanyadan selamlar recep özkaya

 2. ergün dedi ki:

  harika görünüyo oğlaklar

 3. ömer kaplan dedi ki:

  anlatılmaz sadece zevkle ve iştahla yenilir.Ben her sene gidiyorum tavsiye edrim her şey mükemmel.

 4. ergün öztürk dedi ki:

  hamdibeyliyim 14 yaşında ayrıldığımdan böyle bir yer olduğunu gezelim görelim programından öğrendim.Geçerken mutlaka uğrayacağım.Yenice’ye hizmet ve tanıtım yaptığınız için teşekkürler.

 5. sezai erol dedi ki:

  Annem nevruzlu İzmirde yaşıyoruz.Bir arkadaşımızın daveti üzerine gittik sanıyorum üç çeşmeler diye geçiyor.Herşey mükemmel.Doğa çok güzel o tarafa yolumuz düştükçe yaz aylarında mutlaka uğruyoruz.

Leave a Reply