Denizli – Kebabçı Enver – Fırında Kebap

Denizli’nin en yaygın kebabı Fırında Kebap. Fırında Kebabı en iyi yapan yerlerden birinin de Bayramyeri’nde Eski Sarayköy Caddesinde olduğunu öğrenip Kebapçı Enver’in yerine gittik. Girişin hemen yanından çıkılan üst kata çıktık. Garson sipariş verip vermediğimizi sorup hayır cevabını aldıktan hemen sonra ayrıldı. Anladık ki menu sabit… 1 porsiyon mu 1.5 mu muhtemelen gözüyle bir tartıp ona göre karar verdi veya herkese 1 porsiyon sabit veriliyor :) Fazla beklemeden aşağıda gördüğünüz 2 kişilik kebabımız geldi:

Fırında Kebap

Birde yakından bakalım:

Fırında Kebap

Kebap kuzu etinden yapılıyor ve arka butları çıkartıldıktan sonra 8 parçaya bölünüp fırına öyle konuluyor. Fırında 4 5 saat beklemesi gerekiyormuş. Etlerin yağlı kısımlarından akan yağlar etin etrafındaki lavaş ekmeklere yedirilip servis yapılıyor. Başta biraz yağlı geldi ama yedikçe açılıyor insan. Lokum gibi ağızda dağılan etlerle kendimizden geçiyoruz :)

Aşağıya hesap ödemeye gidince fırının bir fotografını çektim:

Fırında Kebap

Bu da mekanın fotografı:

Kebapçı Enver

Adres: Eski Sarayköy Caddesi No:24 Denizli (Bayramyeri’nde)

Telefon: (0258) 261 23 94

 

Tags:

5 Responses to “Denizli – Kebabçı Enver – Fırında Kebap”

 1. mavis62 dedi ki:

  Denizli’den bir lezzetin, hem de Denizli’nin en ünlü kebapçısının burada tanıtılması bir Denizli’li olarak çok hoşuma gitti.sevgilerimle

 2. ali baycanol dedi ki:

  elle yemek zorundasınız, karın doyurmuyor,, yan masadaki Hatay ilinden gelen ablalar vardı aynı şekilde eleştirdiler,, tadı tuzu abartılı değil. fiyat-beklenti açığı çok fazla

 3. Htc dedi ki:

  Berbat bir kebabti et cig tabagi cigerle doldurmus ac gezin ama enverde yemeyin et yiyecek halim kalmadi

 4. ahmet dedi ki:

  Ben denizlide yaşıyorum. Ayda birkaç defa kebapçılara giderim. Birçoğuna gittim. En iyisi enverin yeridir. Üstüne tanımam. Türkiyenin dörtbir tarafını gezdim. Heryerinde yemek yedim. Akçaabat köftesi, erzurum cağ kebabı, adana kebap, döner vs.. denizli kebabının üstüne tanımam. Daha iyisini şu ana kadar bulamadım. Eğer bulursam size haber veririm. Daha iyi kebap yapılana kadar en iyisi bu kebap Sevgiler….

 5. Altuğ Taş dedi ki:

  ali baycanol arkadaşımız bu kebabın özelliğinin elle yendiğini bilmiyor sanırım. Doyurmadığı doğru değil. Tadı tuzu muhteşem. Fiyat lezzet oranı harika. Şimdiye kadar ali baycanol gibi eleştiri yapanı hiç görmedim. “Htc” nickli arkadaş tamamen kötü niyetle yorum yapmış. Sanki rakip firmanın adamı. Kısaca google da kebabçı enveri arayın ne dediğimi anlayacaksınız.

Leave a Reply