Çay Tarlası & Cafe

Muhlama böyle olur

Muhlama böyle olur

Çay Tarlası, Nalya Karadeniz‘den tanıdığımız Oğuz Bey ve Necla Hanım tarafından işletilen, sıcak ve sevimli bir mekân. Muhlama, buranın favori yemeği. Muhlamadan geri kalmayan diğer şahane yiyecek ise menemen.

Çay Tarlası, menemen

Kolot peynirli menemen muazzam!

Çay Tarlası’nda menemen, muhlamada kullanılan tereyağı ve kolot peyniriyle yapılıyor. Görüntü, lezzet hakkında oldukça sağlam bir fikir veriyor olmalı. Bu arada, Oğuz Bey “hak geçmesin” diye minik bir tartı almış, muhlama ve menemene kişi başına 100 gr peynir koyuyor. Bu inceliğinden ötürü kendisini tebrik etmek gerek.

Çay Tarlası, köfte

Köfte Akçaabat’tan geliyor.

Köfte, Cemil Usta üretimi. Dondurulmuş bir köfte için gayet güzel bir tadı var. Bence, az tereyağında, kısık ateşte pişirilince en makul kıvamına ulaşıyor.

Çay Tarlası, Kadıköy Eski Havuz ile Tek Büfe arasında, güzel bir mevkide bulunuyor. Sokak sürekli esiyor, sıcak havalarda oldukça rahatlatıcı bir etkisi var. Kadıköy civarında iseniz, muhlama ve menemen için uğramanızı öneririm. Bir kere yolunuz buraya düşerse, emin olunuz Oğuz Bey ve Necla Hanım’la sohbet için de olsa bir daha uğrayacaksınız…

Çay Tarlası & Cafe

Dr. Esat Işık Caddesi N0: 34-D, Moda, Kadıköy

Tags: , , , , , ,

One Response to “Çay Tarlası & Cafe”

  1. Hayrettin Yiğitoğlu dedi ki:

    Oğuz bey Ellerinize sağlık. Cumartesi gecesi yapmış olduğunuz Melemen mükemmeldi! Es kısa sürede görüşmek dileğiyle…

Leave a Reply