İzmir – Ödemiş Köftesi

Ödemiş Köftesi’ne yöre halkı “yağlı köfte” de diyor. Bakır tabaklarda tabana tereyağında kızartılmış pide ekmeği veya ekmek, üzerine de Ödemiş köftesi şeklinde servis yapılıyor. Ödemiş’te Hurşit’in Yeri, Dostol Kebap veya İsmail’in Yeri önerilen yerler.

 

Ödemiş Köftesi

Ödemiş Köftesi

 

Tags: ,

14 Responses to “İzmir – Ödemiş Köftesi”

 1. mustafa candemir dedi ki:

  BEN BİR ÖDEMİŞLİ OLARAK KÖFTEMİZLE GURUR DUYUYORUM.HERKESE TAVSİYE EDİYORUM.HERKESİ BU ÖZEL TATTAN TATMAYA ÖDEMİŞE DAVET EDİYORUM.TAKLİTLERİNDEN SAKININIZ.HER KEBAP ÖDEMİŞ KEBABI DEĞİLDİR.ÖNERİLECEK YER OLARAK BİR TAVSİYEM VAR.DEMİRER KEBAP SALONU BANKALAR CAD. KASAPHANENİN KARŞISINDA.AFİYET OLSUN.EMİNİM ALIŞKANLIK YARATACAKTIR.

 2. teymuralp dedi ki:

  köfte dendiği zaman ödemişte hurşit ve nazardan başkasını tanımam

 3. özgün gülal dedi ki:

  ben bir ödemişli olarak ödemişle ve köftesiyle gurur duyuyorum herkese tawsiye ederim size bir yer tarif edebilirim hem tanıdığım bir yer nur sultan tabldot & lokanta hürriyet meydanı no:33 (eski ticaret bankası) ben hayatımdaki en güzel ödemiş köftesini orada yedim

 4. özgün gülal dedi ki:

  bu resimdeki de oranın köftesi yemek istiyenlere şimdiden,yemiş olanlara da afiyet olsun

 5. ahmet kasapoğlu dedi ki:

  Ben izmir bucalıyım. her yaz gezeriz. geçen haftada ödemiş birgi bozdağ ya 15 kişi grup olarak gittik. ödemiş ve birgi gerçekten çok güzel özellikle kebabını çok beğendik tavsiye üzerine daha önce buraya gelmiş olan arkadaşlarımız özellikle DOSTOL’a gitmemiz gerektiğini söylediler. Bizde ödemiş vergi dairesi karşısındaki meşhur ödemiş kebabçısı DOSTOL KEBAP’a gittik. Park sorunu yaşamadık çünkü vergi dairesinin önü otoparktı:) gerçekten tek kelime ile mükemmeldi. Biz tekrar gitmiye düşünüyoruz sırf kebap için dostol için ödemişe gelicez en kısa sürede.

 6. musa şen dedi ki:

  selam ben bir ödemişli ve eski köftecilerden olarak kebabımızla gurur duyuyorum.şu anda gurbette olduğum için köftemize hasret kaldım. çalıştığım arakadaşlara ve buradaki çevreme hep yağlı köfte den bahsediyorum. eğer dışarıdan siteyi gezenlere ödemişteki gerçek lezzetin HURŞİT ve ÇANKAYA Kebab olduğunu not almayı unutmasınlar. Ödemişe geldiğinizde kime sorsanız söylerler şimdiden sizlere afiyet olsun.

 7. özkan yılmaz dedi ki:

  gerçekten bende bir ödemişli olarak köftemizle gurur duyuyorum. yanima ziyarete gelen arkadaslarıma yedirmeden göndermiyorum, ve cok begeniyorlar. ödemis köftede tek yer bence hurşit köftedir.

 8. ibrahim basoglu dedi ki:

  odemis kofte ile orta okul yillarini tamamladim.
  Allaha sukur bikmadigim gibi her an onu aramaktayim hala.
  Bazi koftecilar ayni lezzeti verebiliyor cok sukur.

 9. efkar dedi ki:

  vala yerken birşeye dikat edin sakın parmak larınızı yemayin

 10. hasan aksu dedi ki:

  evet yemeseydim bu söylediklerineze inanmazdım ama ödemişe gelince bir ahbabım beni sizin yerinize getirdi tabakta hatta altında tereyaglı ekmek vardı ve nefis bi tat taklidiniz olmaz rahat olun sizde bu köfteyi yiyen başka yerde yiyemez farklı bi lezzet umarım türkiyeye dünyaya ünsalarsınız kalite lezzet hizmet oldugu sürece daima sizin gibi temiz insanlar kazanır … paramız aldanır ama midemiz aldanmaz taklitlerde bu var bi giden bida gitmez ve kazandım zanneder kaybediyor haberi yok size gelince bu lezzeti devam ettiniz sürece siz ve biz kazanırız kısmet olursa 3 ayakadar gelicem bu geldimde 2 porsuyon köfte yicem çünkü çok zor geliyom ödemişe iyigünler………. ELİNİZE SAGLIK … AFİYET OLSUN ..

 11. ben ödemişli arif yüksel dedi ki:

  ben kendim ödemişli olarak ödemiş köftesini severim ve onu yiyebilmek için can atıyorum

 12. ödemiş kebep salonu dedi ki:

  ARKADAŞLAR MERHABA MEŞHUR ÖDEMİŞ KEBABI ARTIK NAZİLLİYE DE TAŞIYORUZ CUMHURİYET PARKI ADLİYE SARAYI ARKASI AÇILIŞ:06 EYLÜL2012

 13. nursel samaylı dedi ki:

  heyyyyyyy arkadaşlar bende ödemişliyim ödemiş köftesine bayılırım oraya gidilirde yenmeden gelinmez

 14. Ödemiş ve Yeşil Tire ayrılmaz ikili kardeş şehir. Ödemiş köfte ve Yağlısı ile meşhur. Yeşil Tire ise Parmak köfte ve şiş kebabı ile. Ot kavurmaları, ot haşlamaları ve keşkeler ile diğer ot yemekleri ve zeytinyağlılar zaten kardeş yemekleri. Arada spor’da atışılan ama kendini bilenler ve allahın verdiği beyni insanlık uğruna kullanabilenler tarafın’dan sevdaları aynı İZMİRİMİZİN iki kardeş ilçesi. Aslen TİRELİYİM, soyadımda TİRE ama ben Ege ve ege ilçeleri sevdalısıyım. Ayrıca ATAM ve CUMHURİYET Bizim aşkımız. Yılların DEMOKRAT patsine oy vermiş TİRE ve Ödemişliler aslın’da fakir, asil ve onurlu tarladaki çalışkanlıkları ile yıllardır, KIR ATAIN toynak tekmelerinin temizliği derdindeler. yani EKMEK parası peşindeler. Ödemiş ve TİRELİLER ekmekle uğraşırıken TİRE ve ÖDEMİŞ ile Egemizi yöneten siyasiler zengin olmuşlar ama EGE/ TİRE/ ÖDEMİŞ borç içindeler. Sevgiyle kalın.

Leave a Reply