Kahramanmaraş – Yaşar Pastanesi

Kahramanmaraş belki de dünyanın en güzel dondurmasının üretildiği yer. Roma dondurması kadar meşhur değilse bunun en büyük sebebi pazarlama yeteneğidir diye düşünüyorum. Maraş dondurmasının en bilinen mekanı ise ismini “Maraş Dondurması” kısaltması ile almış MADO. MADO’nun kökü ise Maraş’taki Yaşar Pastanesine dayanıyor.

İçeriden görünümü:

Maraş dondurmasının en önemli özelliği Ahir Dağı’nın eteklerinde büyüyen keçilerin sütü ve yine bu dağda yetişen orkide çiçeğininden elde edilen saleple yapılıyor olması. Malzemelerin dövülmesiyle yapılan bu dondurma sakız gibi ve yoğun. Yoğunluğu ve sertliğinden dolayı bıçakla servis ediliyor ve üstüne rendelenmis antep fıstığı serpiştiriliyor.

Mükemmel bir dondurma yemek istiyorsanız bu dondurmayı kesinlikle es geçmemelisiniz.

Adres: İsmet Paşa Mah. Trabzon Bulvarı  Kahramanmaraş

Tags: ,

One Response to “Kahramanmaraş – Yaşar Pastanesi”

  1. behiye eldelekli dedi ki:

    izmirden maraşa geldiğimizde dondurma ve baklava almak için mado yaşar pastanenize geldim.baklavanın üzerine koyulan fıstıkları çıplak el ile koyulduğunu farkettim.bu durumu itiraz ettiğimde çalışanlarınız beni hakaret edercesine tersledi üstelik almak zorunda değilsiniz diyerek 2. hatalarını yaptılar.mado gibi büyük bir firmanın bu ayıbını kınıyorum

Leave a Reply